Kulturë

Aktoret e famshme që nuk harrohen kurrë

Aktorët përveç veçantisë së interpretimit artistik secili në mënyrën e vet, krijojnë edhe një lidhje emocionale për periudha të ndryshme kohore me publikun, duke lënë kështu gjurmë në mendjet e tyre. 1.Audrey Hepburn Hepburn është një aktore britanike. E njohur si ikonë e filmit dhe modës, ajo u rendit nga Instituti Amerikan i Filmit si legjenda e tretë më e madhe e...

Rita Ora mezi pret publikimin e projektit të ri i cili përmban katër këngë

Rita Ora po mundohet ta presë me durim publikimin e projektit të saj të ri të titulluar “Bang”. Këngëtarja nga Kosova dje ka bërë publike datat e publikimit të projektit ndërkohë që gjatë ditës së sotme ajo ka publikuar në rrjetet sociale disa fotografi provokative me mbishkrimin: “Ulur këtu duke pritur me durim që të lansohet videoja”. Projekti “Bang” thuhet se...

Vera Ora mbështet nismën për vendosjen e Kosovës si shtet në hartën e Netflix

Nismës së vendosjes së Kosovës si shtet në Netflix iu është bashkuar edhe nëna e yllit kosovar, Vera Ora, shkruan KultPlus. Nëpërmjet një storje në instagram, Vera ka bërë thirrje që shikuesit e filmave mos të regjistrohen si pjesëtar të Serbisë “Bëje pjesën tënde Netflix”, ka shkruar Ora. Iniciativën për këtë aksion e kishte marr Sovran Hoti, teksa gjeti mbështetjen e plotë...

Sport

Ish-ylli i Interit tallet me Ibrahimovicin pas derbit të Milanos

Ish-mesfushori i Interit, Nicola Berti, e ka tallur Zlatan Ibrahimovicin pas triumfit të zikaltërve në derbin e Milanos të dielën, duke pyetur se a doli sulmuesi suedez nga loja më herët për të bërë prova për festivalin e muzikës “Sanremo”. Ibrahimovic u zëvendësua nga Rafael Leao në minutën e 75-të, kur Interi po fitonte tashmë me rezultat të thellë 3:0. Suedezi...

Zgjedhet futbollisti dhe trajneri i muajit në Premier Ligë

Është zgjedhur futbollisti dhe trajneri më i mirë për muajin janar në Premier Ligë, shkruan Sinjali Sport. E për muajin janar sukses ka shënuar Manchester City, pasi që Ilkay Gundogan është zgjedhur futbollisti më i mirë. Kurse, Guardiola është zgjedhur si trajneri më i mirë për muajin janar.

KB Prishtina thonë se janë në krizë për këtë arsye

Skuadra basketbollistike e Prishtinës ka bërë një postim interesant në faqen e tyre në Facebook. Ky klub në formë shakaje ka thënë se janë në krizë për hapësirë për trofetë e fituara, shkruan Sinjali Sport. Këto postime nga ky klub po vijnë pasi që kanë fituar në Final 8, duke ja rrëmbyer Yllit trofeun.