Zidane – trajneri që s’njeh humbje nëpër finale

Zinedine Zidane po arrin suksese të jashtëzakonshme si trajner te Real Madridi.

Pas një periudhe trivjeçare dominimi në Evropë, Zidane të dielën fitoi me Realin Superkupën e Spanjës në finalen me Atleticon.

Me këtë ai arrin që në nëntë finalet e garave në të cilat ka udhëhequr Realin, të triumfojë në të gjitha dhe të ruajë bilancin e qindpërqindtë.

Më 2016 ai fitoi finalen e Ligës së Kampionëve, Superkupës së UEFA-s e Botërorit për Klube. Më 2017 fitoi në Ligën e Kampionëve, Superkupën e UEFA-s, Superkupën e Spanjës e Botërorin për Klube. Më 2018 fitoi Ligën e Kampionëve dhe tash më 2020 fitoi Superkupën e Spanjës.

TË FUNDIT

Rekomandime