Sport

Chiellini në të kaluarën refuzoi kalimin te Arsenali dhe Interi

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka zbuluar se kishte refuzuar kalimin te Arsenali dhe Interi, sa ishte pjesë e Livorno në Serie C. Italiani nisi...

Lajm i mirë për Realin, tre yjet e formacionit titullarë rikthehen në stërvitje

Real Madridi është duke u përgatitur për ndeshjen e radhës kundër Huescas. Pas humbjes befasuese nga Levante, “Los Blancos” synojnë këndelljen, transmeton lajmi.net. Sipas Diario AS,...

Formacionet e mundshme: Inter – Juventus

Sonte (e martë) do zhvillohet gjysmëfinalja e Kupës së Italisë mes Interit dhe Juventusit. Dy skuadrat kërkojnë vetëm fitore për t’iu afruar trofeut duke u...

Ibrahimovic në ‘gjah’ për dy rekorde të reja

Në karrierën e tij, Zlatan Ibrahimovic ka lënë shenja në çdo vend dhe kundër çdo skuadre. Në fakt, janë të rralla skuadrat që nuk kanë...

Të fundit

Rasti “Monstra”, Policia u bllokon rrugën protestuesve shqiptarë tek Mavrovasja (Video)

Nën moton “Drejtësi dhe Liri”, filloi protesta kundër vendimit të Gjylatës Penale për rastin “Monstra”. Protestusit u grumbulluan në Çair dhe vazhduan rrugën drejtë Gjykatës...

Mergimtarit i vidhet vetura “Mercedes G Class” në Prishtinë

Një veturë e tipit “Mercdes G Class” është vjedhur sot rreth orës 09:00 në Prishtinë. Ky rast është rapotuar edhe në faqen e Facebook-ut “Markali...

Syla: Për mua s’ka pas reagime nga VV-ja, jemi gjallë edhe i shohim gërrnaçat në të ardhmen

Pasi lideri i VV-së, Albin Kurti ka reaguar për rrahjen e gazetarit Visar Duriqi, Valon Syla thotë se për sulmin ndaj tij nuk ka...

Aktoret e famshme që nuk harrohen kurrë

Aktorët përveç veçantisë së interpretimit artistik secili në mënyrën e vet, krijojnë edhe një lidhje emocionale për periudha të ndryshme kohore me publikun, duke...

Digjet një shtëpi në Prishtinë, vdes një person

Në rrugën “Musine Kokalari” në Prishtinë, një person ka vdekur si pasojë e një zjarri që ka përshirë një shtëpi, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për...