Ballina2

Vaksinat Pfizer sot në Shqipëri, Rama: Do të vijnë më pak se sa prisnim

Në përfundim të mbledhjet me koordinatorët politik në qarqe, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur interesit të gazetarëve lidhur me mbërritjen e...

Tahiri konfirmon prishjen e koalicionit me VV-në

Është prishur sot koalicioni tre vjeçar mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) në Komunën e Vushtrrisë. Kështu tha në një konferencë...

Të fundit

Spitalet e Kosovës pajisen me 60 shtretër modern

Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës i janë shtuar edhe 60 shtretër modern, të cilët janë financuar nga një kredi e Bankës Botërore. Siç...

A u tërhoq nga deputeti për të drejtuar Komunën e Deçanit? Tregon Daut Haradinaj

Përpos që ishte pjesë e legjislaturës së Kuvendit të Kosovës për disa vite radhazi, Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës arriti që...

Del bilanci i koronavirusit në Kosovë, mbi 700 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë kanë vdekur tetë pacientë të cilët ishin të prekur me COVID-19, derisa janë regjistruar edhe 709 raste...

Biden: Mendoj se Putini është një vrasës

Presidenti amerikan Joe Biden bëri të ditur një vlerësim të inteligjencës amerikane që tregonte se presidenti rus Vladimir Putin autorizoi operacione vitin e kaluar...

Osmani nuk pranon të flasë për bashkimin kombëtar: Kosova është për të qëndruar

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, s’ka pranuar të japë përgjigje nëse do të votonte tani pro bashkimit kombëtar me Shqipërinë, po t’i...