Ribery pasi shënoi golin e barazimit flet për të ardhmen e tij

Sulmuesi i Fiorentinës, Franck Ribery tha se ai është ‘i lumtur dhe i kënaqur në Firence’ pasi shënoi golin e parë në barazimin dramatik 1-1 ndaj Torinos.

E ardhmja e francezit në Viola duket e pasigurt, pasi ish ylli i Bayern Munich pranoi se do të dëshironte një kthim në Bundesligën gjermane.

“Unë jam i lumtur dhe ndihem mirë me klubin e tifozët,” tha ai për Sky Sport Italia.
“Nëse do të qëndroj? Ju duhet të flisni me klubin. Unë jam gati dhe i disponueshëm, është një pyetje për klubin. ”

Drejtori sportiv Daniele Prade foli para ndeshjes duke thënë: “Ai është udhëheqësi ynë. Ai do të na tregojë se çfarë dëshiron të bëjë në të ardhmen, por nuk është koha e duhur. Ne do të flasim për këtë në një moment më të qetë.

“Lojtarët e rinj rriten me të, sepse ai transmeton vlera të rëndësishme”, u shpreh ai.

TË FUNDIT

Rekomandime