Policia konfirmon sulmin fizik të Dardan Molliqajt ndaj Haki Abazit, pas debatit televiziv – tregon detajet

Policia e Kosovës, përmes raportit 24-orësh e ka konfirmuar sulmin fizik të ndodhur pas një debati televiziv në Kosovë.

Ndryshe, kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi kishte raportuar se ka ndodhur një sulm ndaj tij nga kandidati i PSD-së për deputet, Dardan Molliqaj.

Dhe lidhur me këtë, përcjell Telegrafi, Policia thotë se “viktima mashkull K/Shqiptar ka raportuar se pas përfundimit të debatit i cili ishte mbajte në një televizion, në korridor të objektit të universitetit privat jashtë studios ishte sulmuar fizikisht nga dy të dyshuarit meshkuj K/Shqiptarë të cilët pas sulmit ishin larguar nga vendi i ngjarjes”.

TË FUNDIT

Rekomandime