Milot Rashica në Milan?

Skuadra italiane Milan në afatin kalimtar të janarit mund të transferoj mesfushorin kosovar Milot Rashica.

Mediumi i njohur “Calciomercatoëeb” shkruan se “kuqezinjtë” janë në ndjekje të tre futbollistëve ofenzivë.

Bëhet fjalë për Allan Saint-Maximin që luan te Neëcastle United, Moise Kean te Evertoni dhe Milot Rashica te Werder Bremen.

Vlera e Rashicës në treg është 20 milionë euro dhe transferimi i tij do të ishte biznes i mirë nga gjiganti italian.

TË FUNDIT

Rekomandime