Formacionet e mundshme: Real Madrid – Levante

Real Madrid do të përballet me Levanten në kuadër të javës së 21-të në La Liga.

Los Blancos janë të pamposhtur në nëntë ndeshjen e tyre të fundit në La Liga, me shtatë fitore dhe dy barazime, shkruan lajmi.net.

Levante në anën tjetër, kanë vetëm dy fitore në pesë ndeshjet e tyre të fundit duke u renditur kështu në vendin e 12-të.
Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Varane, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Hazard

Levante: Fernandez; Miramon, Duarte, Vezo, Clerc; Son, Radoja, Malsa, Morales; D Gomez, Marti.

TË FUNDIT

Rekomandime