Formacionet e mundshme: Inter – Juventus

Sonte (e martë) do zhvillohet gjysmëfinalja e Kupës së Italisë mes Interit dhe Juventusit.

Dy skuadrat kërkojnë vetëm fitore për t’iu afruar trofeut duke u kualifikuar në finale, përcjellë lajmi.net.

Ndeshja e parë do zhvillohet në “San Siro” dhe pas shtatë ditëve do kemi ndeshjen kthyese.
Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, de Vrij, Kolarov; Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Sanchez, Lautaro Martinez.

Juventus (4-4-2): Buffon; Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Sandro; McKennie, Arthur, Bentancur, Chiesa; Kulusevski, Ronaldo.

Ndeshja nis në ora 20:45.

TË FUNDIT

Rekomandime