Sport

Man City gati për të rivalizuar Unitedin për Tonalin

Manhester City thuhet se është gati t’i bashkohet garës për transferimin e talentit italian të Brescias, Sandro Tonali. Tonali është një emër shumë i kërkuar...

Milani refuzoi transferimin e Abrahamit të Chelseat

Klubi i madh italian, Milani kishte mundësi për të transferuar talentin anglez të Chelseat, Tammy Abraham, por e refuzoi atë. Abraham ka shkëlqyer këtë fillim...

Shumë skuadra të mëdha pas tij, Muriqi flet rreth ofertave

Vedat Muriqi është futbollisti shqiptar më në formë. Sulmuesi nga Kosova ka shkëlqyer me fanellën e Fenerbahces në fillim të këtij edicioni, mirëpo paraqitje fantastike...

Të fundit

Reperja e njohur, Tayna është njëra ndër këngëtaret më të suksesshme të estradës.

Ajo ka sjellur projekte të ndryshme, të cilat janë pëlqyer nga publiku. Një gjë të tillë e bëri së fundmi, duke e publikuar këngën e...

Xhaka është mahnitur me nivelin e lartë të ndeshjeve të Bundesligës

Bundesliga e Gjermanisë ka nisur të shtunën e kaluar dhe është bërë kështu liga e parë e madhe evropiane e futbollit që ka vazhduar...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të...

Von der Leyen: Pa gratë nuk funksionon asgjë

Ursula von der Leyen është presidentja e parë femër në historinë e Komisionit Europian. ”Ajo është gjithashtu nënë e shtatë fëmijëve dhe me profesionin mjeke”,...

Shijoje momentin, që të mos kërkosh ta kthesh kohën mbrapa!

Njeriu është rezultat i shprehive, ndjenjat ndryshojnë ndërsa e mira dhe e keqja janë vetëm koncepte sepse askush nuk i sheh dhe nuk i...