Sport

Veseli drejt Turqisë

Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Frederik Veseli, pritet që karrierën ta vazhdojë në Superligën e Turqisë, te Trabzonspori. Mediumet turke kanë raportuar të martën se...

Zidane – trajneri që s’njeh humbje nëpër finale

Zinedine Zidane po arrin suksese të jashtëzakonshme si trajner te Real Madridi. Pas një periudhe trivjeçare dominimi në Evropë, Zidane të dielën fitoi me Realin...

Gattuso merr ofertë nga ekipi i Serie A

Torino po mendon të zëvendësojë trajnerin Ëalter Mazzarri me ish-trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. Tuttosport raporton se Mazzarri është duke treguar përformanë të dobët këtë...

Milot Rashica në Milan?

Skuadra italiane Milan në afatin kalimtar të janarit mund të transferoj mesfushorin kosovar Milot Rashica. Mediumi i njohur “Calciomercatoëeb” shkruan se “kuqezinjtë” janë në ndjekje...

Të fundit

EKSKLUZIVE: Vrasjen në Gjilan e kreu një femër, viktimat janë anëtarë të një familje

Qyteti i Gjilanit është tronditur nga një lajm i hidhur që ndodhi pak minuta më parë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se një police...

Këshilli i Prindërve kërkon reflektim nga Kastrati për reformën në arsim

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar nga kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, që të reflektojë për reformën në arsim, pas pakënaqësive të prindërve...

DW: Me planin e paqes Trumpi fyen palestinezët

Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje...

Negociatat e Maqedonisë Veriore me BE-në në mars, ose probleme me zgjedhjet parlamentare

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani në një intervistë për Agjencinë Evropa, ka thënë se është me rëndësi vendimi i fillimin e negociatave me...

Promovohet libri `Ibush Jonuzi dhe minatorët grevistë të Trepçës 1988-1989`

Sot në Vushtrri u promovua libri “Ibush Jonuzi dhe minatorët grevistë të Trepçës (1988-1989)” të autorit Hilmi Saraçi. Ky libër është një monografi për jetën...