Shëndetësi

Të fundit

Sondazhi i KDI-së për dialogun: Shumica e qytetarëve preferojnë që taksa 100% të mbetet në fuqi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka publikuar sot të gjeturat kryesore të sondazhit të nëntë të opinionit publik “Këndvështrimi i qytetarëve për temat potenciale...

Dikur fëmijë refugjat në Shqipëri, Albin Morina pas tërmetit u rikthye atje si infermier për të ndihmuar

Tiranë, 5 dhjetor- Gjatë Luftës së Kosovës, Albin Morina ishte refugjat në Shqipëri, ndërsa sot pas 20 vitesh u rikthye duke dhënë kontributin e...

Njihuni me 7 vjeçarin që reciton 2800 vargje të Fishtës (VIDEO)

Quhet Nikoll Prendi. Është vetëm 7 vjeçar dhe reciton poezi duke i interpretuar si duhet. Por kjo nuk është arsyeja se përse vogëlushi është...

Familja, respekti, shëndeti dhe dashuria

Familja, respekti e dashuria janë ndjenja që fillojnë prej vetes, është e natyrshme që njerzit të cilët nuk e respektojnë dhe duan veten, të...

Rama: Si e heq kufirin Albin Kurti nëse Serbia nuk është pjesë e këtij procesi apo do të hapë luftë

Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve...