Rozë

Tayna e “nxehtë”, nga Amsterdami

Këngëtarja e njohur shqiptare Doruntina Shala, e cila njihet me emrin artistik Tayna, me këngët që sjell, ka bërë për vete shumë fansa, që...

Sëmuret Morena Taraku, kjo është gjendja e saj

Modelja dhe këngëtarja shqiptare, Morena Taraku duket se nuk është mirë me shëndet, shkruan Kosovarja. Këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet publikimit të një...

Të fundit

Zidane – trajneri që s’njeh humbje nëpër finale

Zinedine Zidane po arrin suksese të jashtëzakonshme si trajner te Real Madridi. Pas një periudhe trivjeçare dominimi në Evropë, Zidane të dielën fitoi me Realin...

Peticion online kundër ndërtimeve në zonën e liqenit të Badocit

Grupi për mbrojtjen e Liqenit të Badocit, ka nisur nënshkrimin e një peticioni online në kundërshtim të planeve të kompanive private për ndërtime në...

Sondazhi i KDI-së për dialogun: Shumica e qytetarëve preferojnë që taksa 100% të mbetet në fuqi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka publikuar sot të gjeturat kryesore të sondazhit të nëntë të opinionit publik “Këndvështrimi i qytetarëve për temat potenciale...

Dikur fëmijë refugjat në Shqipëri, Albin Morina pas tërmetit u rikthye atje si infermier për të ndihmuar

Tiranë, 5 dhjetor- Gjatë Luftës së Kosovës, Albin Morina ishte refugjat në Shqipëri, ndërsa sot pas 20 vitesh u rikthye duke dhënë kontributin e...

Njihuni me 7 vjeçarin që reciton 2800 vargje të Fishtës (VIDEO)

Quhet Nikoll Prendi. Është vetëm 7 vjeçar dhe reciton poezi duke i interpretuar si duhet. Por kjo nuk është arsyeja se përse vogëlushi është...