Lajme

Edhe Azem Syla ftohet në Hagë

Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i...

Ish truproja e Rugovës tregon arsyen pse Kurtit nuk i ofrohet mbrojtja e shtetit

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti është aksidentuar dje në Shqipëri. Elez Nikçi, ish shefi i mbrojtjes së afërt të ish Presidentit të Kosovës,...

Të fundit

Familja, respekti, shëndeti dhe dashuria

Familja, respekti e dashuria janë ndjenja që fillojnë prej vetes, është e natyrshme që njerzit të cilët nuk e respektojnë dhe duan veten, të...

Rama: Si e heq kufirin Albin Kurti nëse Serbia nuk është pjesë e këtij procesi apo do të hapë luftë

Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve...

Dua Lipa me album të ri, kjo është fotografia e coverit (FOTO)

Dua Lipa nëpërmjet një fotografie ka njoftuar se është duke punuar në një album të ri, shkruan KultPlus. Ajo sapo ka publikuar një fotografi nga...

Kryediplomati holandez kërkon kujdes në lidhje me idenë e ndarjes në vija etnike

Shefi i diplomacisë holandeze, Stef Blok e konsideron me rëndësi vendimtare që dialogu midis Beogradit e Prishtinës të vazhdojë sa më parë, por tërheq...

Palmer zbulon planin e tij: Rusia të zhduket nga Ballkani

Emisari i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor ka zbuluar strategjinë e Uashingtonit për Ballkanin para Senatit. Palmer ka konfirmuar se qëllimi i SHBA...