Kulturë

Të fundit

Arbenita ‘ngacmon’ ndjekësit, pozon duke zbërthyer xhinset

Modelja e njohur, Arbenita Ismajli, është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo shpesh ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga...

Dua Lipa sjell pamje nga paraqitja e saj në kopertinën e revistës “Vogue”

Përmes paraqitje në kopertinën e revistës “Vogue”, Dua pati një fillim mjaft të suksesshëm për vitin 2021, shkruan lajmi.net. Ajo ishte shprehur për revistën se...

Biden do të nominojë William Burns për drejtor të CIA-s

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, vijon ta kompletojë ekipin e tij. CNN raporton se ai do ta nominojë William Burns si drejtor për...

Bushati: Serbia të ndjekë shembullin e Gjermanisë – të pranojë krimet e kryera në Kosovë

Pranimi i krimeve të kryera nga Serbia në Kosovë duke ndjekur shembullin e Gjermanisë dhe kancelarit, Willy Brandt pas Luftës së Dytë Botërore, është...

Reperja e njohur, Tayna është njëra ndër këngëtaret më të suksesshme të estradës.

Ajo ka sjellur projekte të ndryshme, të cilat janë pëlqyer nga publiku. Një gjë të tillë e bëri së fundmi, duke e publikuar këngën e...