Hulumtime

Të fundit

EKSKLUZIVE: Vrasjen në Gjilan e kreu një femër, viktimat janë anëtarë të një familje

Qyteti i Gjilanit është tronditur nga një lajm i hidhur që ndodhi pak minuta më parë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se një police...

Këshilli i Prindërve kërkon reflektim nga Kastrati për reformën në arsim

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar nga kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, që të reflektojë për reformën në arsim, pas pakënaqësive të prindërve...

DW: Me planin e paqes Trumpi fyen palestinezët

Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje...

Negociatat e Maqedonisë Veriore me BE-në në mars, ose probleme me zgjedhjet parlamentare

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani në një intervistë për Agjencinë Evropa, ka thënë se është me rëndësi vendimi i fillimin e negociatave me...

Promovohet libri `Ibush Jonuzi dhe minatorët grevistë të Trepçës 1988-1989`

Sot në Vushtrri u promovua libri “Ibush Jonuzi dhe minatorët grevistë të Trepçës (1988-1989)” të autorit Hilmi Saraçi. Ky libër është një monografi për jetën...